Documaster kunngjør i dag at Main Capital Partners har gått inn som ny majoritetseier i selskapet. Main er en ledende europeisk investor med fokus på programvareselskaper, og vil være en strategisk partner for Documaster i neste fase av selskapets vekstreise. Med solid erfaring fra skalering og internasjonalisering av B2B SaaS-selskaper, skal Main støtte Documaster i arbeidet med å styrke sin posisjon i Norden og ekspandere videre.
Main Capital Partners har over 20 års erfaring med å utvikle lønnsomme og bærekraftige programvareselskaper, og har rundt 6 milliarder euro under forvaltning. Deres tilstedeværelse i Benelux, DACH-regionen, Norden og USA gir tilgang til et bredt internasjonalt nettverk og unik kompetanse på tvers av markeder. Med Main på eiersiden får Documaster tilgang til ressurser og ekspertise som skal bidra til å realisere selskapets ambisjoner om videre vekst – både organisk og gjennom strategiske oppkjøp.
«Vi er stolte over å kunne gå inn som majoritetsinvestor i Documaster. Selskapet har en sterk markedsposisjon og tilbyr forretningskritiske løsninger innen dokumenthåndtering og e-arkivering. Dette passer godt inn i vår investeringsstrategi. Sammen med teamet skal vi jobbe for å akselerere den internasjonale veksten og bygge en ledende aktør i det europeiske markedet,» sier Wessel Ploegmakers, Partner i Main Capital Partners.
CEO i Documaster, Svein Henning Kirkeng, ser frem til det nye partnerskapet: «Med Main Capital som ny strategisk partner står vi godt rustet til å ta neste steg. Vi har allerede etablert oss som en ledende aktør i det norske og nederlandske markedet, og med Main får vi støtte og kompetanse til å vokse videre i Europa. Jeg er stolt av det teamet vårt har oppnådd, og vi gleder oss til å fortsette reisen sammen med Main.»
Summa Equity, som har vært eier siden 2017 selger samtidig sin eierandel. Under Summa sin eierperiode har Documaster vokst over 15 ganger i omsetning og blitt en lønnsom aktør